رسانه اصلی‌ترین ابزار ایجاد شفافیت و گردش آزاد اطلاعاتی در بازار سرمایه

سنا : دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، رسانه‌ها را یکی از اصلی‌ترین ابزارهای ایجاد شفافیت و گردش آزاد اطلاعات در بازار سرمایه دانست و گفت: اصحاب رسانه در بازار سرمایه به مثابه نیروهای حافظ گردش آزاد اطلاعات، نقشی اساسی در جلوگیری از بروز مخاطرات اخلاقی ناشی از عدم تقارن اطلاعاتی میان ذینفعان بازار سرمایه بازی می‌کنند که شایسته تقدیر است.
عظیم ثابت در خصوص نقش رسانه‌های تخصصی بورسی در توسعه بازار گفت: بی‌شک در جهان کنونی با وجود تمام الزامات و پیچیدگی‌های خاص آن، تصور دنیایی بدون وجود رسانه و استفاده از ابزارهای نوین آن ممکن نیست؛ این مهم در بازار سرمایه کشور ما نیز نقش بی‌بدیلی دارد و قطعا رسانه‌های موجود یکی از اصلی‌ترین ابزارهای ایجاد شفافیت و گردش آزاد اطلاعات در بازار سرمایه به شمار می‌روند. او بیان کرد: اصحاب رسانه در بازار سرمایه به مثابه نیروهای حافظ گردش آزاد اطلاعات، نقشی اساسی در جلوگیری از بروز مخاطرات اخلاقی ناشی از عدم تقارن اطلاعاتی میان ذینفعان بازار سرمایه بازی می‌کنند که شایسته تقدیر است.

دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار افزود: از سوی دیگر با گسترش رسانه‌های تخصصی‌تر در بازار، رسالت آنها نیز به‌مراتب سنگین‌تر شده و اطلاع‌رسانی صحیح، به‌موقع و منصفانه با هدف ایجاد شفافیت و آگاهی‌بخشی و همچنین نمایش ضعف‌ها و کاستی‌های این بازار مالی به قصد اصلاح، بر دوش آنها سنگینی خواهد کرد. عظیم ثابت تاکید کرد: بر کسی پوشیده نیست که سهم قابل‌توجهی از توسعه بازار سرمایه و برطرف کردن نواقص آن، مدیون فعالیت‌های خالصانه رسانه‌هاست و امید داریم که با حرفه‌ای و تخصصی‌تر شدن هرچه بیشتر رسانه‌ها در زمینه بازار سرمایه، شاهد توسعه سریع‌تر این بازار در کشورمان باشیم.


این خبر را به اشتراک بذارید!

نظرات


برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید