سود نقدی ۳۰ شرکت بورسی به حساب سهامداران واریز شد

شرکت سپرده‌‌‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: ۳۰ ناشر در هفته سوم شهریورماه سود جاری و سنواتی بیش از ۳میلیون سهامدار را از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب سهامداران خود واریز کردند.
 به گزارش «ایرنا» از شرکت سپرده‌‌‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، اطلاعات منتشرشده از سوی این شرکت در خصوص جزئیات واریز سود سهامداران در سومین هفته شهریورماه سال‌جاری حاکی از آن است که ۳۰ناشر سود جاری و سنواتی ۳میلیون و ۲۱۳‌هزار و ۶۳۴سهامدار را که شامل ۷۳۵میلیارد و ۳۶میلیون تومان می‌شود واریز کردند. در هفته سوم شهریورماه امسال، ۲۳شرکت سود جاری ۳میلیون و ۱۷۴‌هزار و ۶۵۲سهامدار را که شامل ۶۶۱میلیارد و ۵۰۲میلیون تومان می‌شود توسط سمات واریز کرده‌‌‌اند. در هفته سوم شهریورماه جاری، هفت ناشر سود جاری ۳۸‌هزار و ۹۸۲سهامدار را که شامل ۷۳میلیارد و ۵۳۳میلیون تومان است به حساب سهامداران خود پرداخت کردند.

سامانه سجام چیست؟
سجام یک سامانه زیرساختی برای شناسایی مشتریان به‌منظور ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که همه فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر‌حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌‌‌های تاییدشده خواهند بود. براساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دائمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار ندارد.سهامداران می‌‌‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت‌نام کنند و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن
«دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه؛ دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت؛ امکان ورود به درگاه ذی‌نفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک و گزارش سود‌های پرداخت‌شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق‌تقدم استفاده‌نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت‌نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.


این خبر را به اشتراک بذارید!

نظرات


برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید