هدایت نقدینگی به سمت تولید از مسیر بازار سرمایه

بازار سرمایه می‌تواند ضمن کمک به تولید کشور و رونق دادن آن، برای اقتصاد ملی و افزایش ارزش پول ملی بسیار موثر باشد و از تورم پیشگیری کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، گفت: افزایش حجم نقدینگی معایب بسیاری برای اقتصاد کشور داشته و می‌تواند تورم در بسیاری از حوزه‌ها را رقم بزند به طوری که حجم نقدینگی بالا می تواند زندگی مردم را با چالش‌های بسیاری مواجه کند بنابراین بهتر است بازار سرمایه این حجم از نقدینگی‌ها را به سمت تولید هدایت کند.

محمد صفایی دلویی ادامه داد: بازار سرمایه می‌تواند ضمن کمک به تولید کشور و رونق دادن آن، برای اقتصاد ملی و افزایش ارزش پول ملی بسیار موثر بوده و از تورم پیشگیری کند.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس اعلام کرد: مجلس شورای اسلامی تاکنون از برنامه‌های سازمان بورس و اوراق بهادار حمایت کرده به طوری که در بحث مربوط به طرح مالیات بر عایدی سرمایه، با حذف مالیات از بورس، مردم را تشویق کردیم تا سرمایه خود را وارد بازار سرمایه کنند.

وی خاطر نشان کرد: اگر تیم اقتصادی جدید بتوانند بازار سرمایه را به درستی مدیریت کنند، در آینده ای نزدیک شاهد حضور گسترده مردم در این بازار هستیم.


این خبر را به اشتراک بذارید!

نظرات


برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید