قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۵/۰۱

قیمت هر اونس طلا امروز با نیم درصد کاهش به ۱۴۱۷ دلار و ۸۰ سنت رسید.

 در حالی که ارزش دلار تقویت شده و در آستانه نشست هفته آینده فدرال رزرو برخی سرمایه گذاران به برداشت سود روی آورده اند، قیمت طلا امروز با کاهش همراه بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با نیم درصد کاهش به 1417 دلار و 80 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز 0.6 درصد افت کرد و به 1418 دلار و 40 سنت رسید.

بنجامین لو، تحلیلگر موسسه فیلیپ فیوچرز در این باره گفت: «هفته گذشته شاهد اظهارنظرهای مقامات فدرال رزرو در مورد کاهش نرخ بهره بودیم و همین مسئله موجب رشد بیش از حد قیمت طلا شده بود... هرچند اندکی از این قیمت ها کاسته شده، اما با توجه به در پیش بودن کاهش بهره قیمت فلز زرد همچنان در بالای 1400 دلار قرار دارد.»

اما عاملی که موجب افت قیمت طلا شده، افزایش 0.2 درصدی شاخص ارزش دلار و رسیدن آن به نزدیکی بالاترین رقم یک هفته گذشته بوده که موجب گرانتر شدن فلز زرد برای دارندگان سایر ارزها شده است.

هفته گذشته و پس از آنکه اظهارات رئیس فدرال رزرو نیویورک احتمال کاهش قابل توجه نرخ بهره را بالا برد، قیمت طلا برای مدت کوتاهی به بالای 1450 دلار رسید که در طی بیش از 6 سال گذشته بی سابقه بود. اما بعدا رئیس فدرال رزرو نیویورک گفت که این سخنان در مورد اقدام احتمالی بانک مرکزی آمریکا در نشست آتی نبوده است.

تحلیلگران انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا در نشست 31 جولای خود نرخ بهره را کاهش دهد، اما اینکه نرخ بهره 25 واحد کاهش خواهد یافت یا 50 واحد همچنان محل گمانه زنی است.

آلفونسو اسپارزا، تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «بازار فرض را بر کاهش 25 واحدی گذاشته، اما کاهش 50 واحدی نیز همچنان محتمل است.»


منبع خبر: خبر گزاری تسنیم

این خبر را به اشتراک بذارید!

نظرات

1 نظر بر روی این خبر وجود دارد.


برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید