درگیری‌های شدید در مسکو، دامن بورس روسیه را گرفت

در پی تشدید اختلافات نظامی و امنیتی در روسیه، آخرین ساعات معاملات بورس مسکو در روز جمعه، روند نزولی داشت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) از بامداد دیروز (جمعه ۲ تیر ماه) روسیه و تحولاتش سر خط خبری مهم‌ترین رسانه‌های جهان قرار گرفت. در پی تشدید اختلافات بین گروه واگنر - یک ارتش خصوصی که وابستگی غیرمستقیم به ارتش روسیه دارد و از طریق استخدام داوطلبین در جنگ‌های نیابتی مشارکت می‌کند - و وزارت دفاع روسیه و ارتش این کشور، بازار سهام روسیه تحت تاثیر قرار گرفت.

شاخص MOEX معیار اصلی روبلی بازار سهام روسیه است. بر اساس آخرین خبر خبرگزاری تاس روسیه، معاملات بازار سهام این کشور در آخرین ساعات روز جمعه روند نزولی داشت و تابلو معاملات به رنگ قرمز درآمد. شاخص نامبرده ۰.۷۴ درصد کاهش یافت. شاخص RTS که شامل ۵۰ سهم از نقدشونده‌ترین سهام‌های روسیه است، ۱.۵۳ درصد سقوط کرد. نرخ دلار ۰.۶۵ درصد افزایش یافت و یورو با ۰.۱۶ درصد افزایش، بسته شد.

خبرگزاری تاس بدون هیچ اشاره‌ای به درگیری‌ها در روسیه، پیش‌بینی کرده است که روز دوشنبه آمارهای اقتصادی مهمی منتشر شود و بازار روند صعودی داشته باشد. این در حالیست که کارشناسان در فضای مجازی روند دیگری را پیش‌بینی می‌کنند. بازار سهام روزهای شنبه و یکشنبه در مسکو تعطیل است.


این خبر را به اشتراک بذارید!

نظرات


برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید