پیش بینی هفتگی قیمت طلا، فلز زرد تا کجا صعود خواهد کرد؟

با افزایش نگرانی های تورمی قیمت طلا در هفته گذشته افزایش قابل توحهی یافت و حتی تا نزدیکی 1815 دلار نیز صعود کرد اما در نهایت در عدد 1793 دلار هفته را به پایان رساند.

طبق گفته تحلیلگران در حال حاضر تورم فزاینده ایالات متحده بزرگترین حامی افزایش قیمت طلا بوده و می تواند آن را بار دیگر به سمت مقاومت اصلی آن در عدد 1830 دلار سوق دهد.

روز جمعه کنفرانس خبری فدرال رزرو نیز برگذار شد و جروم پاول اظهار داشت که این بانک قصد دارد همچنان به برنامه های از پیش تعیین شده خود درباره کاهش خرید اوراق قرضه ادامه دهد.

طبق گفته جروم پاول خرید اوراق قرضه تا نیمه های سال 2022 به پایان خواهد رسید و این می تواند نشان دهنده تغییر سیاست های مالی آسانگیرانه این بانک باشد که باعث شد تا قیمت طلا کاهش پیدا کند.

با این حال بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که پاول و بانک فدرال رزرو نمی توانند تورم شدید ایجاد شده را برطرف سازند و از این رو معتقدند قیمت طلا می تواند افزایش پیدا کند.

دنیل پاویلونیس استراتژیست ارشد بازار اشاره کرد که افزایش بازدهی می تواند نشان دهد که انتظارات تورمی تحت کنترل نیست و با شروع کند شدن فعالیت های اقتصادی، فدرال رزرو ابزارهای محدودی برای کنترل تورم خواهد داشت.

وید گانتر دیگر کارشناس بازار نیز اشاره کرد که تورم به وجود آمده ناشی از اختلال در زنجیره تامین است که بیشتر از چیزی که پیشتر تصور می شد طول کشیده است و ادامه خواهد یافت.

وی ادامه داد که فدرل رزرو نمی تواند کاری برای حل کردن مشکل زنجیره تامین انجام داده و از این رو می توان انتظار داشت تقاضا برای دارایی هایی مانند طلا افزایش یافته و در نتیجه قیمت آن به سطوح بالاتری دست پیدا کند.

منبع: kitco


این خبر را به اشتراک بذارید!

نظرات


برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید