اتریوم رکورد زد

ارزش اتریوم، دومین ارز مجازی بزرگ دنیا از نظر سرمایه بازار در روز چهارشنبه به یک رکورد جدید رسید. شرکت‌کنندگان بازار عقیده دارند گزارش‌های رسانه‌ای مبنی بر تصمیم بانک سرمایه‌گذاری اروپا برای انتشار اوراق قرضه دیجیتال در شبکه بلاک‌چین اتریوم باعث این افزایش شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اتر یک ارز دیجیتال است که نقل‌وانتقال در بلاک‌چین اتریوم را تسهیل می‌کند. در دنیای ارز مجازی کلمات اتر و اتریوم به جای هم استفاده می‌شوند.

در روز سه‌شنبه از سوی منابع ناشناس گزارش شد که بانک سرمایه‌گذاری اروپا قصد دارد یک اوراق قرضه دیجیتال دوساله به ارزش ۱۰۰ میلیون یورو منتشر کند و فروش آن به رهبری گلدمن ساکس، بانک سانتاندر اسپانیا و بانک سوسیته ژنرال فرانسه صورت می‌گیرد.

ارزش اتر در روز چهارشنبه به بالاترین رقم ۹۵/ ۲۷۱۳ دلار رسید یعنی ۵ درصد افزایش نسبت به روز قبل از آن. این ارز مجازی آخرین بار با ۴/ ۱درصد افزایش ۳۹/ ۲۷۰۶ دلار معامله می‌شد.

به نظر می‌رسد خبر انتشار اوراق قرضه دیجیتال بانک سرمایه‌گذاری اروپا باعث تحریک موسسات مالی به استفاده از اتریوم شده و کمبود این ارز مجازی در بازار قیمت آن را بالا برده است.


این خبر را به اشتراک بذارید!

نظرات


برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید