طلا در روز های آینده گران خواهد شد

در روز پایانی هفته گذشته قیمت طلا به شکل قدرتمندی افزایش پیدا کرد و قیمت آن 2 درصد افزایش یافت. بسیاری معتقدند که این شروع دوباره افزایش قیمت طلاست.

مهم ترین دلیل افزایش قیمت طلا در روز جمعه هفته گذشته توییت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر حرکت در مسیر تصویب یک محرک جدید مالی بود.

هر انس طلا در حال حاضر 1930 دلار می باشد که نسبت به روز پیشین خود حدود 2 درصد افزایش قیمت نشان داده است. طلا در بیشتر روز های چند هفته اخیر در زیر 1900 دلار قرار داشت.

عامل دیگر افزایش قیمت طلا را می توان افزایش محرک مالی در راه ایالات متحده بود. کاخ سفید این محرک مالی را به 1.8 تریلیون دلار افزایش داده است.

تا چند روز گذشته به نظر می رسید که کاخ سفید تمایلی به تصویب یک بسته محرک مالی ندارد و اکنون به نظر می رسد که نظر خود را تغییر داده است.

از این جهت می توان گفت که تا زمان انتخابات بازار همچنان در تنش خواهد ماند و نمی توان مشخصا گفت که چه اتفاقی در بازار خواهد افتاد.

هرچند باید توجه کرد که مبتلایان به ویروس کرونا در کشور های مختلف از جمله ایالات متحده در حال افزایش بوده و تنش ها میان چین و آمریکا نیز همچنان پابرجا می باشد.

کارشناسان پیش بینی می کنند که تکلیف بسته محرک مالی تا پیش از انتخابات مشخص نخواهد شد و این باعث تنش در بازار می شود اما می توان گفت که در حال حاضر بازار طلا به سمت بالا رفتن قیمت حرکت می کند.

منبع: Kitco


این خبر را به اشتراک بذارید!

نظرات


برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید