نظرسنجی کیتکو: قیمت طلا در روزهای آینده چه روندی خواهد داشت؟

سایت طلا : تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد که اکثر تحلیلگران اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی پیش بینی می کنند که قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.
به گزارش کیتکو نیوز، در نظرسنجی این هفته تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران مین استریت پیش بینی کرده اند که روند صعودی قیمت طلا در روزهای آتی نیز ادامه خواهد یافت. طلا بار دیگر توانسته است بالاتر از سطح حساس و روانی 1500 دلاری تثبیت شود.

بر اساس این گزارش بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که با توجه به اینکه طلا توانسته است 2 درصد کاهش قیمت اوایل هفته را جبران کرده و بار دیگر سطح روانی 1500 دلاری را بشکند، نشانه قدرتمند بودن بازار برای روزهای آینده است. بسیاری از تحلیلگران اقتصادی معتقدند که نگرانی نسبت به رکود اقتصادی و نااطمینانی در بازارهای مالی می تواند موجب افزایش بیشتر قیمت طلا شود.

جورج گرو تحلیلگر موسسه آر بی سی ولس منجمنت در این باره گفت: سرمایه گذاران با ریسک های زیادی روبرو هستند. دلار آمریکا همچنان مانع بزرگی برای طلا به شمار می رود ولی نااطمینانی موجود در بازارهای مالی می تواند موجب تثبیت قیمت طلا بالاتر از 1500 دلار شود.

این هفته 17 تحلیلگر ارشد وال استریت در نظرسنجی شرکت کرده اند که 12 نفر معادل 71 درصد به افزایش قیمت طلا در روزهای آینده رای داده اند. 3 نفر معادل 18 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با کاهش روبرو خواهد شد و 2 نفر دیگر معادل 12 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییری نخواهد داشت.

در نظرسنجی آنلاین نیز 679 نفر شرکت کردند که 446 نفر معادل 65 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا صعودی خواهد بود و 145 نفر معادل 21 درصد به کاهش قیمت طلا رای داده اند و 88 نفر معادل 13 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییر خاصی نخواهد کرد.

در شرایطی که آمارهای جدید اشتغال و بیکاری آمریکا انتظارات سرمایه گذاران درباره کاهش نرخ بهره فدرال رزرو تغییری نداده است، به نظر می رسد روند صعودی قیمت طلا نیز ادامه خواهد یافت.

به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال یک بار دیگر نرخ بهره را کاهش خواهد داد.

فواد رزاق زاده تحلیلگر تکنیکال موسسه سیتی ایندکس بر این باور است که آمارهای اشتغال موجب تغییر بازی نخواهد شد. فدرال رزرو آمریکا همچنان قصد دارد نرخ بهره را طی ماه جاری کاهش دهد و بنا براین ارزش دلار آمریکا کاهش یافته و قیمت طلا افزایش خواهد داشت.

تازه ترین نظرسنجی سی ام ئی نشان می دهد که احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست 30 اکتبر به بیش از 80 درصد رسیده است.

افشین نبوی تحلیلگر ارشد موسسه ام کی اس سوییس نیز گفت: پیش بینی من این است که قیمت طلا بین سطح حمایتی 1485 و سطح مقاومتی 1520 دلاری در نوسان خواهد بود.

شان لاسک مدیر ارشد موسسه سرمایه گذاری والش تریدینگ نیز گفت: به نظر من سطح 1520 دلاری به یک مانع و مقاومت سخت برای طلا تبدیل شده است.


این خبر را به اشتراک بذارید!

نظرات


برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید