چه خبر از جدیدترین نظرسنجی کیتکو نیوز درباره قیمت طلا؟

سایت طلا : تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز درباره روند قیمت جهانی طلا در روزهای آینده منتشر شده است.
به گزارش کیتکو نیوز ، تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد علی رغم آنکه اکثر تحلیلگران اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی همچنان پیش بینی می کنند که قیمت طلا در روزهای آینده روند صعودی خواهد داشت، ولی اکثر تحلیلگران وال استریت بر این باورند که طلا برای ادامه روند رشد قیمت، نیاز به یک کاتالیست جدید دارد.

کوین گرادی رئیس موسسه فونیکس فیوچرز در این باره گفت: در حالی که 17 تریلیون دلار نرخ بهره منفی و نااطمینانی جدید اقتصادی در اروپا می تواند عامل مهمی برای تقویت قیمت طلا باشد، ولی تعادل در بازار برقرار خواهد بود.

وی افزود: اگر قیمت طلا به بیش از 1520 دلار برسد، بازار با فروش شدید روبرو می شود و اگر قیمت به زیر 1480 دلار برسد، بازار با خرید فزاینده روبرو خواهد شد. به نظر من قیمت طلا در شرایط کنونی منصفانه است.

این هفته 19 تحلیلگر حرفه ای بازار در نظرسنجی شرکت کرده اند که 9 نفر معادل 47 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با افزایش روبرو می شود. 4 نفر معادل 21 درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و  نفر معادل 32 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییری نخواهد کرد.

در نظرسنجی آنلاین نیز 1033 نفر شرکت کردند که 613 نفر معادل 59 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا افزایش خواهد یافت. 244 نفر معادل 24 درصد اعلام کردند قیمت طلا با کاهش روبرو می شود و 176 نفر معادل 17 درصد نیز به عدم تغییر قیمت طلا رای داده اند.


این خبر را به اشتراک بذارید!

نظرات


برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید