چین ۳۲ تن طلا در ۳ ماه خرید

به نقل از راشاتودی، بانک پیپل چین در فوریه برای سومین ماه پیاپی ذخایر طلای خود را افزایش داد و کل دارایی های خود را به 1874 تن معادل 60.26 میلیون اونس رساند. این حرکت چین بخشی از استراتژی آن در دور شدن از دلار آمریکاست .
طبق اطلاعات بانک مرکزی چین، این کشور حدود 32 تن از این فلز گرانبها را به خزانه اش در سه ماه گذشته اضافه کرده و در فوریه 10 تن طلا خریداری کرده است .
قبل از دسامبر، بانک مرکزی چین دو سال بود که هیچ گزارشی از افزایش ذخایر طلا نداده بود و ارقام رسمی از اکتبر 2016 تا نوامبر 2018 ثابت مانده بودند. تحلیلگران گفتند پکن سعی می کند ذخایرش را به دور از دلار متنوع سازد .
افزایش دارایی های طلای چین زمانی صورت گرفت که بانک های مرکزی در حال ذخیره این کالا هستند. در ژانویه چین به رتبه ششم در بین بزرگترین دارندگان طلای جهان سقوط کرد و پس از روسیه قرار گرفت .
طبق اطلاعات شورای جهانی طلا، مقدار طلای اضافه شده به ذخایر بانک های مرکزی سراسر جهان در 2018 به دومین رکورد خود دست یافت. کشورها 651.5 تن طلا در سال گذشته خریدند و حالا حدود 34 هزار تن طلا دارند. طلا به عنوان یک سرمایه گذاری امن در 2019 محبوب تر شده و دلیل آن بی ثباتی بازار و گسترش سیاست های اقتصادی محافظه کارانه است .
 


منبع خبر: خبر گزاری تسنیم

این خبر را به اشتراک بذارید!

نظرات


برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید