تقویم جهانی طلا
چهار شنبه 29 فروردین ساعت 19:00 : گزارش اعلام ذخایر نفت خام آمریکا

سه شنبه 28 فروردین ساعت 17:00 : گزارش مجوزهای ساخت و ساز آمریکا

دو شنبه 27 فروردین ساعت 17:00 : تغییرات ماهیانه خرده فروشی و خالص خرده فروشی آمریکا

چهار شنبه 22 فروردین ساعت 22:30 : یادداشتهای جلسه FOMC

چهار شنبه 22 فروردین ساعت 19:00 : اعلام ذخایر نفت خام آمریکا

خبر فوری
صف خرید 300 هزار سهمی شلعاب به قوت خود باقیست

کره شمالی موافقت کرده است تا همه آزمایش‌های اتمی‌اش را تعلیق کند و یک سایت اصلی آزمایشی را ببندد این یک خبر خیلی خوب برای کره‌شمالی و جهان است.

صف خرید فلوله در قیمت 4475 ریال

شیران در قیمت3142 ریال صف فروش شد

صف مرقام عرضه شد

ذوب 1.7 میلیون معامله شد

شاخص کل 6 به ارتفاع 95523 واحد رسید

حکشتی همچنان صف فروش است

مطالب آموزشی
پیوند ها

1396-10-24

رشد شاخص سهام در فضای احتیاطی


دنیای اقتصاد : بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته در شروع فعالیت خود در هفته جاری، با آرامش نسبی و رشد حاصل از کاهش نگرانی‌های سیاسی همراه بود. در بازار دیروز معامله‌گران در حالی فعالیت خود را شروع کردند که تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای برای ۱۲۰ روز دیگر، پایانی موقت بر نگرانی‌های سیاسی معامله‌گران بود. هر‌چند این تعلیق موقت باعث می‌شود اقدامات اقتصادی بلند‌مدت در کشور با دشواری مواجه باشد، اما یکی از مهمترین نگرانی‌های سرمایه‌گذاران بورس را برای ۴ماه به تاخیر می‌اندازد. در همین حال معامله‌گران دیروز با شرایط مثبتی نیز در بازار کار خود را شروع کردند.
 شامگاه جمعه قیمت نفت و فلزات اساسی در سطوح بالایی قرار گرفت. به این ترتیب بهای نفت که فاصله اندکی تا رقم ۷۰دلار در هر بشکه دارد، باعث تقویت بهای محصولات پتروشیمی و نفتی شده است. فلزات اساسی نظیر مس، روی و سرب نیز به ترتیب در سطوح مناسب ۷ هزار و ۱۱۲ دلار، ۳ هزار و ۳۹۰ دلار و ۲ هزار و ۵۶۰ دلار معامله شدند.

در این شرایط بود که شاخص بورس با اتکا به رشد قیمت نماد معاملاتی پالایشگاه‌های تهران، اصفهان و تبریز و همچنین نمادهای ملی مس، فولاد مبارکه، گل‌گهر و ایران‌خودرو توانست به ۴۴۲ واحد رشد (معادل ۴۶/ ۰ درصد) برسد. در بازار دیروز شاخص کل در پایان معاملات به رقم ۹۶ هزار و ۶۲۸ واحد رسید. شاخص کل هموزن نیز افزایش ۹۵ واحدی را تجربه کرده و به ۱۷ هزار و ۳۹۹ واحد رسید.

در گروه خودرویی دیروز عضو هیات‌مدیره انجمن قطعه‌سازان از حذف ارز مبادله‌ای بخش اعظمی از صنعت قطعه‌سازی طی روزهای اخیر خبر داد و گفت: طبق اطلاعات کسب‌شده از بانک مرکزی، ارز مبادله‌ای کل صنعت قطعه‌سازی طی ۱۰ تا ۱۵ روز آینده قطع خواهد شد. محمد شهپری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس تصریح کرد: در راستای تک‌نرخی شدن ارز، تعرفه‌هایی که مشمول دریافت ارز مبادله‌ای می‌شدند به ارز آزاد تبدیل شده‌اند و تولیدکنندگان برای تامین مواد اولیه مورد‌نیاز خود باید از ارز آزاد ۴۴۰۰ تومانی استفاده کنند. وی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه داخلی مورد‌نیاز صنعت قطعه‌سازی طی ماه‌های اخیر، گفت: تولید این مواد عمدتا توسط واحدهای دولتی صورت می‌گیرد که در این مورد می‌توان به افزایش ۵۰ تا ۶۰ درصدی قیمت محصولات فولاد مبارکه و همچنین محاسبه قیمت مس و آلومینیوم بر اساس قیمت جهانی و محاسبه با نرخ ارز آزاد اشاره کرد. در عین حال قیمت مواد پتروشیمی نیز افزایش قابل‌توجهی داشته است.

در گروه بیمه‌ای، سازمان خصوصی‌سازی زمان و شرایط واگذاری دو بلوک بیمه البرز و آسیا در بورس را اعلام کرد. در پی تصویب هیات‌‌وزیران مبنی بر واگذاری تمامی سهام باقی‌مانده متعلق به دولت در شرکت‌های بیمه آسیا، البرز و دانا، هیات‌ واگذاری اقدام به تعیین قیمت پایه و شرایط واگذاری بلوکی دو شرکت بیمه البرز و آسیا کرد تا در صورت انجام معامله، دولت برای همیشه از ترکیب سهامداری این شرکت‌های بورسی خارج شود.به این ترتیب، سازمان خصوصی‌سازی در نظر دارد طی روزهای ۱۶ و ۱۷ بهمن اقدام به واگذاری دو بلوک ۳۴/ ۱۷ و ۸۴/ ۱۸ درصدی بیمه البرز و آسیا در بورس و به‌صورت ۳۰ درصد نقد و باقی اقساط ۴ ساله کند اما زمان نهایی از سوی بورس تهران مشخص و اعلام خواهد شد.

بلوک «البرز» که با سرمایه ۴۰۰ میلیارد تومانی و قیمت سهام ۱۰۳ تومانی هر سهم در تابلوی اصلی بازار اول معاملات حضور دارد، شامل بیش از ۶۹۴ میلیون و ۶۶۷ سهم است که به قیمت پایه هر سهم ۱۶۳ تومان و به ارزش ۵/ ۴۲ میلیارد تومان است. بلوک «آسیا» هم با سرمایه ۲۳۰ میلیارد تومانی و قیمت سهام ۱۶۰ تومانی هر سهم در تابلوی فرعی حاضر است، مشتمل بر بیش از ۴۳۲ میلیون و ۴۰۲ هزار بوده که به قیمت پایه ۱۹۲‌تومانی هر سهم و ارزش ۸۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی روانه میز فروش خواهد شد.  در مجموع بازار دیروز بازاری مثبت بود که در آن ارزش معاملات در بورس(با احتساب معاملات بلوکی و اوراق مشارکت) به ۱۵۸میلیارد تومان و در فرابورس به ۱۰۵میلیارد تومان بالغ شد.

 

 

 

logo-samandehi
ورود کارآموزان

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerدیده بان بازار
نمودار های جهانی
تبلیغات